S5 Nowe Marzy - Dworzysko
Aktualności

Przerwa zimowa na placu budowy

[22.01.2021] Pomimo trwającego od 15 grudnia 2020 r. kontraktowego okresu zimowego, który potrwa do 15 marca 2021 r., wykonawca Budimex S.A. kontynuuje roboty, w zakresie na jaki pozwalają warunki atmosferyczne. Warto zaznaczyć, że kontraktowy okres zimowy nie jest wliczany do czasu trwania Kontraktu i w tym okresie Wykonawca nie jest zobowiązany do realizacji prac.

Uwaga! Ważne zmiany organizacji ruchu na obwodnicy Świecia

 

[18.11.2020] Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w kraju postępują prace na odcinku 1 drogi ekspresowej S-5 od węzła Nowe Marzy do węzła Dworzysko. Wykonawca w terminie oddał do użytku pierwszy nowo wybudowany obiekt inżynierski zlokalizowany w pobliżu węzła Nowe Marzy, co stanowi pierwszy kamień milowy w realizacji całej inwestycji.

Kierowców w najbliższym czasie czekają ważne zmiany związane z reorganizacją ruchu na obwodnicy Świecia.

Przełożenie ruchu na pierwszy wybudowany w ramach Kontraktu wiadukt w obrębie węzła Nowe Marzy

 

[26.10.2020] We wtorek 27 października 2020 r. planuje się przełożenie ruchu na nowo wybudowany wiadukt WD1-1, który na obecnym etapie robót będzie wykorzystany jako dojazd do drogi serwisowej w kierunku Nowych Marz (co okolicznym mieszkańcom zapewni bezpieczną komunikację) oraz jako dojazd do obwodu utrzymania autostrady. Możliwość użytkowania tego obiektu stanowi kamień milowy w realizacji całej inwestycji.