S5 Nowe Marzy - Dworzysko
Aktualności

Uwaga! Kolejna zmiana organizacji ruchu w obrębie węzła Nowe Marzy

 

[12.10.2020] Postępujące prace związane z przebudową początkowego odcinka drogi krajowej DK5 od węzła autostradowego Nowe Marzy do ok. km 1+300 na drogę ekspresową S-5 wymuszają wprowadzenie kolejnej zmiany organizacji ruchu w tym rejonie, która planowo ma nastąpić w poniedziałek 12 października 2020 r.

Postępujące prace związane z przebudową początkowego odcinka drogi krajowej DK5 od węzła autostradowego Nowe Marzy do ok. km 1+300 na drogę ekspresową S-5 wymuszają wprowadzenie kolejnej zmiany organizacji ruchu w tym rejonie.

Kierowcy jadący od strony Gdańska będą poruszać się torem ruchu skierowanym do prawej krawędzi jezdni DK5, a następnie po nowo wybudowanej prawej jezdni przyszłej ekspresówki. Zostaną przywrócone dotychczasowe pasy włączenia z autostrady w kierunku na Gdańsk/ Grudziądz oraz w kierunku na Bydgoszcz – tutaj pas włączenia został wyznaczony w śladzie nowej jezdni S-5.

Ponadto droga serwisowa DS-4 oraz prawa jezdnia przyszłej S-5 zostaną połączone bypassem, po którym odbywa się ruch relacji Bydgoszcz-Gdańsk  i Gdańsk-Bydgoszcz. Na bypassie od strony Bydgoszczy został wydzielony pas dla kierowców skręcających w prawo na autostradę w kierunku na Gdańsk/ Łódź.

Z kolei dojazd do drogi wewnętrznej w kierunku Nowych Marz, obwód utrzymania autostrady oraz dojazd do przystanków komunikacji publicznej zostanie zapewniony poprzez skrzyżowanie nowo wybudowanej jezdni przyszłej S-5 z drogą serwisową DS-4 w ok. km 0+920.

Na wskazanym odcinku będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.