S5 Nowe Marzy - Dworzysko
Aktualności

Ruszają Mobilne Punkty Informacyjne

[19.07.2016 r.]

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, GDDKIA w Bydgoszczy uruchamia w gminach, znajdujących się na trasie przebiegu odcinka 1 (Nowe Marzy - Dworzysko) drogi ekspresowej S-5, Mobilne Punkty Informacyjne.

Budowa drogi ekspresowej S5 to niewątpliwie największa inwestycja drogowa, realizowana na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Trasa biegnąca z północy na południe Polski i spinająca cztery wielkie aglomeracje, stanie się jedną z głównych dróg o podstawowym charakterze dla gospodarki kraju i naszego regionu.

Wykonawcy wszystkich odcinków prowadzą obecnie prace projektowe dla planowanej drogi, a budowa tej prawie 130-kilometrowej trasy rozpocznie się w 2017 roku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy informuje o uruchomieniu w gminach, znajdujących się na trasie przebiegu odcinka 1 (Nowe Marzy - Dworzysko) drogi ekspresowej S-5, Mobilnych Punktów Informacyjnych. Na spotkaniach, w których uczestniczyć będą przedstawiciele Wykonawcy i Zamawiającego (GDDKiA), przekazywane będą informacje, dotyczące procedury przejmowania (wywłaszczenia) nieruchomości pod przyszłą inwestycję.

Poniżej przedstawiam harmonogram pracy Mobilnych Punktów Informacyjnych dla odc. 1 drogi S5:

  • 20.07.2016 r. od godz. 13.30 do godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Dworzysku w zakresie działek zlokalizowanych w gm. Świecie, obręb ewidencyjny Dworzysko, Kozłowo, Przechowo, Wielki Konopat
  • 21.07.2016 r– od godz. 13.00 do godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Sulnowie w zakresie działek zlokalizowanych w gm. Świecie, obręb ewidencyjny Sulnówko, Sulnowo, Świecie
  • 27.07.2016 r. - od godz. 13.30 do godz. 18.30 w świetlicy wiejskiej w Wiągu w zakresie działek zlokalizowanych w gm. Świecie, obręb ewidencyjny Wiąg
  • 28.07.2016 r.  od godz. 13.00 do godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Wiągu w zakresie działek zlokalizowanych w gm. Świecie, obręb ewidencyjny Morsk, Święte, Sartowice

 

LINKI DO WYKAZU DZIAŁEK:

20.07.2016 wykaz działek - Gmina Świecie, obręb ewidencyjny: Dworzysko, Kozłowo, Przechowo, Wielki Konopat 

21.07.2016 wykaz działek - Gmina Świecie, obręb ewidencyjny: Sulnówko, Sulnowo, Świecie 

27.07.2016 wykaz działek - Gmina Świecie, obręb ewidencyjny: Wiąg

28.07.2016 wykaz działek - Gmina Świecie, obręb ewidencyjny: Morsk, Święte, Sartowice

 

Pragniemy jednak nadmienić, że informacje udostępnianie w Mobilnych Punktach Informacyjnych przekazywane będą wyłącznie właścicielom lub ich pełnomocnikom, których dotyczyć będzie procedura przejęcia nieruchomości pod przyszłą inwestycję.

 

UPRZEJMIE PAŃSTWA PROSIMY O PRZYCHODZENIE NA SPOTKANIA Z NUMEREM DZIAŁKI

Mobilne Punkty Informacyjne mają na celu wyłącznie zaznajomienie mieszkańców gmin, znajdujących się na trasie przebiegu drogi S5, z planowanym przebiegiem trasy oraz z listą nieruchomości planowanych do przejęcia pod przyszłą inwestycję. Okazanie w Mobilnych Punktach Informacyjnych planowanych linii rozgraniczających inwestycji, nie zwalnia Właścicieli od czynnego udziału w postępowaniach administracyjnych, w szczególności dotyczącym uzyskania Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID). Dopiero „ostateczna decyzja ZRID”, wydana przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, zatwierdzi ostatecznie nieruchomości przejmowane pod przedmiotową  inwestycję.