S5 Nowe Marzy - Dworzysko
Aktualności

Przełożenie ruchu na pierwszy wybudowany w ramach Kontraktu wiadukt w obrębie węzła Nowe Marzy

 

[26.10.2020] We wtorek 27 października 2020 r. planuje się przełożenie ruchu na nowo wybudowany wiadukt WD1-1, który na obecnym etapie robót będzie wykorzystany jako dojazd do drogi serwisowej w kierunku Nowych Marz (co okolicznym mieszkańcom zapewni bezpieczną komunikację) oraz jako dojazd do obwodu utrzymania autostrady. Możliwość użytkowania tego obiektu stanowi kamień milowy w realizacji całej inwestycji.

 

 

Nowo wybudowany wiadukt WD1-1 oddany do uźytkowania

 

Należy pamiętać o tym, że na obiekcie,  tak jak na drodze serwisowej DS4 i w obrębie węzła, obowiązuje zakaz ruchu pieszych.

Pozostałe zmiany organizacji ruchu wprowadzone w tym rejonie dwa tygodnie temu będą nadal obowiązywały. Przypomnijmy: kierowcy jadący od strony Gdańska poruszają się torem ruchu skierowanym do prawej krawędzi jezdni DK5, a następnie po nowo projektowanej prawej jezdni S-5. Zostały przywrócone dotychczasowe pasy włączenia z autostrady w kierunku Gdańska/ Grudziądza oraz w kierunku Bydgoszczy. Z kolei ruch relacji Bydgoszcz- Gdańsk odbywa się po DS-4 oraz prawej jezdni przyszłej S-5, które zostały połączone bypassem. Na bypassie od strony Bydgoszczy został wydzielony pas dla kierowców skręcających w prawo na autostradę w kierunku na Gdańsk/ Łódź.