S5 Nowe Marzy - Dworzysko
Aktualności

Otwarcie węzła Świecie Północ (daw. Węzeł w Morsku)

[15.06.2022] Po prawie 2 latach Wykonawca przywrócił funkcjonowanie węzła w Morsku

Przypominamy, że w związku z koniecznością prowadzenia robót budowlanych na łącznicach obiektu oraz samym obiekcie WD1-5, Wykonawca w sierpniu 2020 r. zmienił organizację ruchu poprzez zamkniecie węzła w Morsku. Objazd z miejscowości Świecie w kierunku drogi S5 został poprowadzony pierwotnie przez drogę DW 272, a następnie poprzez nowo wybudowaną drogę DS9. Przełożenie ruchu na drogę serwisową miało związek z potrzebą przebudowy drogi wojewódzkiej.

Dziś, po zakończeniu niezbędnych robót, Wykonawca oddał do ruchu w pełni funkcjonujący węzeł Świecie Północ. W kierunku drogi ekspresowej Kierowcy podróżujący z miasta Świecie, poprowadzeni zostali na węzeł poprzez wykorzystanie drogi wojewódzkiej. Dla ruchu lokalnego i obsługi mieszkańców przyległych do drogi ekspresowej miejscowości (m.in. Wiąg, Morsk i Sartowice) przewidziano wykorzystanie drogi DS9.

Informujemy również, że w związku z otwarciem węzła dotychczas funkcjonujące rondo w Morsku tymczasowe zostało zlikwidowane.

Prosimy wszystkich kierowców o zwrócenie szczególnej uwagi na wprowadzone oznakowanie pionowe i poziome informujące o kierunkach ruchu.

Życzymy bezpiecznej jazdy !


Otwarcie węzła Świecie Północ (daw. Węzeł w Morsku)