S5 Nowe Marzy - Dworzysko
Aktualności

Coraz bliżej otwarcia drogi ekspresowej S5 na odc. 1

[20.08.2022] To już ostatnie odcinki zmiany na docelowy ruch drogi ekspresowej S5 na odc. Nowe Marzy - Dworzysko

W dniu 19.08.2022 r. Wykonawca rozpoczął wdrażanie ostatnich organizacji ruchu w celu poprowadzenia ruchu na dwóch pasach i dwóch jezdniach od km 12+500 do km 19+950 wraz z węzłem Świecie Zachód (daw. Przechowo). Cały proces wdrażania nowej organizacji ruchu potrwa kilka dni.

Prace rozpoczęto od otwarcia nieczynnej łącznicy zjazdowej na DK91 z kierunku Bydgoszcz i wjazdowej na S5 w kierunku na Gdańsk. Następnie Wykonawca przystąpił do usunięcia przewiązek w rejonie obiektu MS1-13 i węzła Świecie Północ (daw. Morsk) co pozwoliło na rozdzielenie ruchu na dwie jezdnie – na chwilę obecną w kierunku Gdańska funkcjonuje jeden pas ruchu, a w kierunku Bydgoszczy dwa.    

! Przypominamy, że mimo stopniowego przekładania ruchu na obie jezdnie, na terenie Placu Budowy odc. 1 drogi S5, w dalszym ciągu będą obowiązywać większe ograniczenia prędkości niż na drodze ekspresowej. Maksymalna prędkość z jaką będą mogli poruszać się Kierowcy to 80 km/h !

Prosimy Kierowców o zwrócenie szczególnej ostrożności na nowe zmiany oraz zapewnienie bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu i pracownikom budowy, a także o wyrozumiałość i cierpliwość podczas chwilowych zatrzymań ruchu.

Życzymy bezpiecznej jazdy !


Coraz bliżej otwarcia drogi ekspresowej S5 na odc. 1